Edém po odstranění ateromu na hlavě

Atheroma je benigníNovotvar, jehož vzhled je způsoben zablokováním kanálku mazové žlázy. Cork, vytvořený v potrubí, zabraňuje vylučování sekrece mazové žlázy venku a kožní mastnota se hromadí pod kůži.

Atheroma se může objevit na kterékoli části těla, alenejčastěji se objevuje na obličeji, na pokožce hlavy, na zádech, na pokožce genitálií, pod podpaží. Atheroma je přítomna u 5-10% lidí. Ženy se častěji objevují jako ateromy než muži.

Důvody pro vzhled athere nejsou plně pochopeny. Přispívající ke vzniku těchto tumorů faktory patří hormonální poruchy, nadměrné pocení, časté poranění kůže a dokonce i genetické predispozice.

Atheromy nikdy neprojíždějí sami. Pokud aterom nezničí a nezkazí vzhled osoby, nemůže být odstraněn. Masti s antibiotiky a lidovými metodami léčby v případě ateromu nejsou účinné.

Atheroma má vzhled nádorově podobného útvarujasné obrysy. Při hnisání aterom zvýšení tělesné teploty, je bolest, zarudnutí a otok. Pokud aterom vypukne, je oddělen od saloobraznoe obsahu hnisu a vředu vytvořeným na svém místě.

Nejprve má aterom vzhled malého sférickéhovzdělávání. Časem rostou a zarostou hustou pojivovou kapslí a rostou pod kůží ve formě hustého sférického nádoru. Aterom může zůstat po mnoho let malý nebo rychle se zvětšovat na velikost kuřecího vajec a dalších.

Z ostatních novotvarů lze rozlišit atheromupřítomností černé tečky na něm - zablokovaného mazového potrubí. Atheroma může komunikovat s povrchem kůže skrze malý otvor s nažloutlým zakaleným výbojem, který má periodicky nepříjemný zápach.

Pokud je atheroma odhalena nezávisle,Odstraňte z kůže obsah s fleecem a kontaktujte dermatologa nebo chirurga. Lékař musí odstranit pozůstatky ateroma a kapsle a ošetřit ránu tak, aby se necítila.

Maligní proces začíná v atero tomuto je vzácné: rakovinné buňky začínají růst v aheromu (to se děje hlavně u starších lidí). Je třeba okamžitě navštívit lékaře, který potřebujete v případě, že aterom začne rychle růst, krvácí nebo svědí. Je lepší konzultovat lékaře a odstranit aterom, jakmile se objeví, protože kromě rizika nástupu maligního procesu se může bakteriální infekce připojit.

Z lipomu atheroma je charakteristický fakt, že jeho obsah je mast (a hnis s infekcí), zatímco obsah lipomu aktivně množí tukové buňky.

Operace odstraňování ateroma se provádí v lokální anestezii (prokainu nebo lidokainu), a trvá asi 15 až 25 minut, po které se pacient vrátí domů.

Pokud hnisavý proces začal v ateromu, pak jehookamžitě otevřete a vyčistěte obsah kapsle a potom vyjměte samotnou kapsli. Pokud zánětlivý proces není spojen s infekcí ateromu, doporučuje se počkat, dokud se nezastaví, a teprve pak odstranit nádor.

Otevření ateroma nelze provést nezávisle: Atherom by měl být odstraněn pouze s kapslí. Odstranění ateroma je chirurgicky takto: pokožka nad ateroma pečlivě vyříznuty tak, aby nedošlo k poškození kapsle aterom, pak vyhubit cystu spolu s jeho kapsle tlačí prsty okraje rány.

Často člověk jde do nemocnicePřípad, kdy atheroma získá obrovskou velikost. V tomto případě se operace odstranit aterom provedena poněkud odlišně: na kůži přes nové tvorby vyrobeny dvě hraniční řez, řezem zvláštní zahnuté nůžky jsou zavedeny pod aterom, kterou aterom a plev. Po odstranění ateromu v podkoží překrývají vstřebatelné stehy a kůže, s atraumatických závit překrytí svislé spáry, které se odstraní po 1-2 týdnech.

Kontraindikací chirurgického zákroku ateroma se snižuje srážlivost krve, kritické dny těhotenství nebo u žen, stejně jako diabetes.

Účinnými metodami odstraňování jsou laserové a rádiové vlnové metody.

Tyto metody mají pouze jednu nevýhodu: používají se pouze v případě, že růst je malý.

Při odstraňování ateromu laserovou metodou na kůžimalý řez se provádí, pokud je zavedena LED, a aterom odpařuje pomocí laseru. Atheroma po operaci prováděné s použitím laseru se neobjeví. Další výhodou této metody je absence nutnosti holení v případě, že aterom je na pokožku hlavy.

Minimálně invazivní metoda odstranění attery jepoužití vysokofrekvenčních rádiových vln. Rádiové vlny působí pouze na obsah cysty, nedotýkají se zdravých tkání. Pooperační jizvy po aplikaci metody rádiové vlny na kůži nezůstávají.

Po odstranění ateroma a stehy, rány obvaz, aby se zabránilo zranění třením o oblečení. Podvázání po odstranění ateroma na hlavě není obvykle provádí.

Při provozu není vždy možné zcela odstranitkapsle, což následně vede k recidivě ateromu. Edém po odstranění ateromu projde v některých dnech. Chcete-li ji rychlejší, musíte pravidelně ošetřovat ránu antiseptiky.

Po chirurgickém zákrokumísto ateromu může zůstat zhutněné. Kondenzace po odstranění ateromu může být důsledkem tvorby jizev, pooperační infiltrace nebo granulomu. Pokud se objeví těsnění, konzultujte s lékařem diagnostiku.