Edém na zádech a u ucha

Takový problém může nastat v důsledkunosit náušnice, které nesouhlasíte s velikostí nebo materiálem, z něhož jsou vyrobeny. Zánět ušní laloků způsobuje nejen náušnice. Je pravděpodobné, že onemocnění bude v případě nesprávné punkce ucha, což může také způsobit zánětlivý proces. Jak snížit nebezpečí infekce všem milovníkům šperků, přečtěte si v článku.

Symptomy zánětu ušních lalůček

Pokaždé, když vložíte do ušní lalokunáušnice, budete tím otevírají přístup k bakteriím, které žijí na kůži. Pokud zjistíte, že kůže kolem ušním boltci náušnice zapsány, oteklé, že pokrývá strup, nebo z ní vytéká tekutina, pak tam byl vznik infekce. Zánět celulitida se vyskytuje s malým zarudnutím v místě, kde se náušnice. Pak to může začít šířit po celém laloku až skalp, stejně jako na zadní straně krku, ve zvukovodu.

Kdy bych měl vidět lékaře? Pokud příznaky zánětu přetrvávat po dobu několika dnů, je nutné poradit se s lékařem. Existuje vysoká pravděpodobnost, že infekce bude mít žádné vážné následky, ale může to být zánět volné vlákno, a plíživé infekce pod krytem kůže.

Jak léčit doma zánět ušní lalů?

Pokud si všimnete prvních příznaků onemocnění, potřebujeteodebrat náušnice. Poté, co jste odstranili náušnice, je třeba umýt infekce mýdlem a vodou - to povede k tomu, že zarudnutí a otok bude na vlastní pěst.

Co dělat, pokud je zánět?

Pokud chcete, aby se propíchnuté ucho uzdraviloco nejdříve a ušní lalůk nebyl ovlivněn zánětem, je nutné jej otřít dezinfekčním roztokem. Můžete použít peroxid vodíku nebo běžný léčebný alkohol. Chlorhexidin nebo Furacilin je také vhodný pro tento účel. Pokud nejsou žádné příznaky zánětu, otřete ušní lalok dvakrát denně po dobu 2-3 týdnů.

I když jste se pečlivě postarali o ušní lalůčekpo propíchnutí se může stále zapálit. V takovém případě uvidíte zarudnutí a otok na uchu. V tomto případě budete muset změnit dezinfekční roztok a také zvýšit množství otírání až pětkrát denně.

Je třeba poznamenat, že odstranění náušnice z ucha se zánětem se nedoporučuje, protože rána bude trvat a infekce bude procházet, ale náušnici nebudete moci vrátit zpět.

Pokud si všimnete abscesu v ráně, je čas vzít antibakteriální masti. Nezapomeňte před zahájením procedury umýt ruce, jinak se situace může zkomplikovat.

Pokud navrhované aktivity nepomáhají, vyje nutné navštívit lékaře. Bude schopen zjistit příčinu onemocnění. Pokud máte alergickou reakci na kov, ze kterého jsou vyrobeny náušnice, můžete jednoduše změnit dekoraci. Pokud změníte náušnice a zánět neprojde, pravděpodobně budete muset zcela opustit jejich nošení.

Pokud dojde k zánětu ušního lalokuchvíli po propíchnutí, pak musíte provést stejnou sekvenci akcí. Jediný rozdíl spočívá v tom, že v tomto případě můžete po chvíli odstranit ušní kroužky, protože rána nemůže trvat.

Prevence zánětlivých onemocnění ušního laloku

Pokud se rozhodnete propíchnout vaše uši, měli byste pochopit,že tento postup může vést k infekci tam. Naštěstí existují drogy, které mohou pomoci předejít tomuto nepříjemnému jevu.

Aby se zabránilo šíření infekce, ušimusí propíchnout příslušného odborníka a dělat to správně. Nejlepší je kontaktovat dermatologa, který propichuje uši speciální pistolí - zařízení, které propíchneme uši sterilizovanými náušnicemi. Pokud lékař používá speciální přístroj v kombinaci s vhodnými technikami, riziko infekce je výrazně sníženo.

Jak snížit pravděpodobnost zánětu při punkci?

Udržujte uši čisté. Jednoduše propíchnuté uši by se měly dvakrát denně vypláchnout peroxidem vodíku a poté aplikovat antibiotickou mast na ušní laloky. To by mělo být provedeno dva až tři dny po propíchnutí a pak si můžete umyt uši vodou a mýdlem.

Náušnice by měly být ze zlata. Je lepší nosit náušnice vyrobené z čistých materiálů, které neobsahují žádné nečistoty, například zlato nebo stříbro. Stojí za zmínku, že v levných náušnicích obsahuje nikl, ke kterému je mnoho lidí citlivá. Alergie na daný kov může způsobit vznik infekce.

Doufáme, že doporučení, která jsme navrhlivám umožní vyhnout se zánětu ušního laloku. Pokud ano, můžete se s ním snadno vyrovnat. Hlavním úkolem je zapamatovat si, že pokud zánět v ušním laloku nevyjde po provedení této sekvence akcí, určitě byste se měli poradit s lékařem - pouze vám pomůže zjistit skutečnou příčinu tohoto nepříjemného jevu.

© Autor: terapeutka Elena Dmitrenko

S tímto článkem si přečtěte: